א.ח - אהרון חייק

   
דף הבית
אודות
פרויקטים
תעודות והסמכות
מאמרים
צור קשר
   


החוק הישראלי למניעת מפגעי רעש בבתים

הטבע שמסביבנו עשיר בקולות וצלילים שונים, כביש סואן, בית ספר, אולם שמחות, בתי קפה, תעשייה, במבנה מגורים משותף, מעבר קול בין יחידות המגורים ועוד.
רעש הנובע ממעבר קול לדירות מגורים מהווה את אחד הבעיות האקולוגיות המהותיות שאנו חווים אותם בחיי היום יום.

טכנולוגיות לשיפור הבידוד האקוסטי בדירות מגורים
בידוד אקוסטי לדירות מגורים מחייב תכנון מראש, כפי שצוין לעיל קיימים מספר רב של פרמטרים הגורמים למעבר קול לדירות המגורים, דרך מעטפת הבניין, מפתחים, חלונות, מכשירים שונים בדירת המגורים שהפעלתם גורמת לרעש ועוד.
ניתן כיום באמצעות טכנולוגיות חדשות להפחית באופן ניכר את מעבר הקול לדירת המגורים, יישום הטכנולוגיות מחייב התייעצות עם יועצים אקוסטיים על מנת לבחון את דירת המגורים, שינוי מבני של חדרי הבית,  הרכבת אלמנטים אקוסטיים, שיפור מעברי קול, דרך מפתחים וחלונות וכד',
ניתן  באמצעות מכשור אלקטרוני מתוחכם, ולאמוד את רמות הרעש, מעברי קול, [דציבלים], בדירת המגורים, בסביבה הקרובה לדירה, על מנת להתאים את הטכנולוגיות  הקיימות בתחום האקוסטיקה לדירת המגורים מרמות רעש שונות בדירת המגורים, חדר צפייה בקולנוע ביתי, חדר ילדים עם מערכת תופים, חדר עבודה שקט יותר, חדרי שינה ועוד. מהסביבה הקרובה, רמות רעש ממגרשי משחקים, כבישים עורקיים, בתי ספר, אלומות  שמחות, בתי קפה, תעשייה וכד'.

תכנון נכון של בנייני המגורים יכול להפחית במידה ניכרת רעשים הנובעים ממקורות שבתוך הבניינים וממקורות שמחוץ להם,ניתן  לבנות מפתחים וחלונות בעלי איטום אקוסטי, להשתמש בציפויים אקוסטיים ובאלמנטים של סיכוך בחזיתות פנימיות ולבנות קירות מבודדים בין דירות ובין הקומות השונות בבניין, לבנות קירות אקוסטיים כהפרדה מכביש סואן ועוד.
ניתן להקטין את עוצמת הרעש הנכנס לדירת המגורים על ידי  תכנון מתאים לבית כגון: הקטנת שטחי החלונות, התקנת זכוכית מיוחדת, איטום נכון של חיבורי החלונות לקיר, גורם חשוב בעל משמעות הינו, שינוי תכנוני של דירת המגורים, הפניית החלקים הרגישים לרעש בדירה לכיוונים שאינם כיווני  מעבר רעש..
חזור לדף מאמרים